Moi Group Strona główna »  Mapa użytkownika »  Szybki kontakt »
Moi Group

Moi Group: Po prostu znamy się na liczbach. To wszystko.

Sektor budowlany w tarapatach. GUS podał najnowsze dane na temat produkcji »

Strona główna       Ekonomia       Gospodarka i makroekonomia      Polityka                                                                                                                                                                                                           Sektor przedsiębiorstw       Nasze forum
Ważny komunikat naszej redakcji » Gospodarka Stanów Zjednoczonych wyraźnie odbija. Znamy najnowsze dane na temat bezrobocia » Badania potwierdzają dotychczasowe przypuszczenia niezależnych analityków.
 
 

9.6% Polaków pozostaje bez pracy. Przynajmniej o takich danych pisze GUS

Dodano: wczoraj | Komentarzy: komentarz 2  komentarze | Opublikował: Adrian Masłowski

pracownicy

Licencja Flickr.com CC 2.0 autorstwa Didier Baertschiger
 
 

 

Znamy już oficjalne dane na temat bezrobocia za listopad. Główny Urząd Statystyczny wskazuje, że tylko 9.6% Polaków jest nieaktywna zawodowo, a to znacznie lepszy wynik niż się spodziewano. Niewykluczone, że br. zamkniemy z wynikiem poniżej 10%.

Tak niskiego bezrobocia dawno nie było

GUS podał, że w listopadzie br. poziom bezrobocia sięgnął 9.6%, a przypomnijmy, że to wynik znacznie lepszy (dokładnie o 1,8 pkt. proc.) w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. W oficjalnym komunikacie czytamy, że listopadzie bez pracy było 1530,6 tys. Polaków.

Bezrobocie na poziomie 9.6% to wynik, jakiego nie spodziewali się ani ekonomiści, ani resort pracy i polityki społecznej. Analitycy wskazywali na 9,7 - 9,8%.

Eksperci uważają, że 2015 r. Polska zamknie z bezrobociem rejestrowanym poniżej 10%.

Publikacja skomentowana przez 3 czytelników

Użytkownik niezalogowany

A według mnie to bez znaczenia, czy GUS poda, że bezrobocie rejestrowane utrzymuje się na poziomie 10, czy tal 9,5%. Dlaczego? Bo bezrobocie rzeczywiste jest wielokrotnie wyższe i niech nikt nawet nie próbuje mi wmówić, że jest inaczej. Prawda jest taka, że bezrobocie w Polsce takie realne utrzymuje się tak na poziomie 15 może 17% myślę. Sam znam naprawdę wielu absolwentów szkół wyższych, którzy albo nie zarejestrowali się w PUP ze względu na konieczność odbywania obowiązkowych szkoleń, stażów i jakichś tam prac społecznych, albo po prostu uważają, że nie ma szans na znalezienie dobrze płatnej pracy w pośredniaku.

za 10 przeciw 3

Użytkownik niezalogowany

Byłem przez blisko 1 rok osobą bezrobotną i nie byłem odnotowany w danych statystycznych, a jak znam życie to takich osób jak ja są jeszcze setki tysięcy, więc ja bym się szczególnie nie sugerował raportami jakie wypuszcza przez media Główny Urząd Statystyczny.

za 4 przeciw 2

Użytkownik niezalogowany

Nie tylko ty, ja na palcach obu rąk jestem w stanie wymienić moich znajomych, którzy nigdy nie byli odnotowani w raportach GUS, a pracy nie mają. Zresztą GUS to jeszcze jak GUS, ale popatrzcie sobie, na jakie dane wskazuje Eurostat. Tam to już w ogóle jesteśmy zieloną wyspą w skali światowej, a wszyscy wiemy, że tak zbyt różowo wcale nie jest. Pozdrawiam, Robert.

za 1 przeciw 0

Formularz dodawania nowych komentarzy został wyłączony przez moderatora treści.

Materiał z kategorii: Makroekonomia i gospodarka, Paweł Roguszek Banki24

belka

Przeczytaj także ten materiał: Gospodarka Stanów Zjednoczonych wyraźnie przyspiesza. Poziom bezrobocia wyraźnie maleje »

belka

Pozostałe materiały, które warto przeczytać

Chcesz dobrze zarabiać po studiach? Zdobądź dyplom jednej z tych uczelni

studia

za 14 przeciw 5

Dziś publikujemy raport, dzięki któremu już nie będziesz miał wątpliwości, na jakich studiach powinieneś się znaleźć. W czołówce nie ma wbrew pozorom ani rachunkowości, ani ekonomii, ani tym bardziej prawa. Sprawdź, po jakich kierunkach absolwenci mogą liczyć na rekordowo wysokie wynagrodzenie.

Czytaj to »

 

 

  Śledź nas na FB

belka

Warto wiedzieć, że

belka

Dodane w: Nowe premiery                             Komentarze komentarz 2

bezrobotny

Tak niskiego bezrobocia nikt się nie spodziewał. Mamy nowe dane GUS

Badania przeprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny dowodzą, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyraźnie obniżyła się do 9.6%. System reklamy Test

Do tematu »

belka

Więcej w materiałach

belka

Toyota chwali się rekordowym raportem finansowym »

Japoński producent sprzedał w ubiegłym roku blisko 37.000 egzemplarzy aut, a to znacznie lepszy wynik niż 12 miesięcy wcześniej.

belka

Wyniki eksportu cieszą polskich ekonomistów. Zresztą nie bez powodu »

belka

Gospodarka skorzysta na rozwoju innowacji? To niewykluczone »

belka

 

 
 
atcfinanse

Ekonomia »

Gospodarka »

Makroekonomia »

Polityka »

Sektor przedsiębiorstw »

Forum finansowe »

Strona główna »

Wszystkie artykuły »

Kontakt »

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2016

Kontakt » Mapa »