Moi Group Strona główna »  Mapa użytkownika »  Szybki kontakt »
Moi Group

Moi Group: Po prostu znamy się na liczbach. To wszystko.

Sektor budowlany w tarapatach. GUS podał najnowsze dane na temat produkcji »

Strona główna       Ekonomia       Gospodarka i makroekonomia      Polityka                                                                                                                                                                                                           Sektor przedsiębiorstw       Nasze forum
Ważny komunikat naszej redakcji » Gospodarka Stanów Zjednoczonych wyraźnie odbija. Znamy najnowsze dane na temat bezrobocia » Badania potwierdzają dotychczasowe przypuszczenia niezależnych analityków.
 
 

Legalizacja dokumentów – co to jest klauzula apostille? [forum]

Dodano: wczoraj | Komentarzy: komentarz 2  komentarze | Opublikował: Adrian Masłowski

rozmowa
 
 

 


Wirginia-2000: Witajcie, mam bardzo duży problem związany z legalizacją dokumentów. Konkretniej chodzi mi o urzędowe poświadczenie zagranicznych dokumentów: aktów stanu cywilnego oraz dokumentów administracyjnych. Chodzi oto, że mój tata prowadzi biznes zagranicą i chcielibyśmy założyć francusko-polską spółkę. Jednak jest bardzo duży problem z zalegalizowaniem jego dokumentów, zwłaszcza, że tata nigdy nie miał polskiego obywatelstwa. Byliśmy już z tym u kilku adwokatów i radców prawnych w Polsce, ale nikt nic nie umie powiedzieć konkretnego, już szlag mnie z tym trafia dlatego postanowiłam zapytać się Was na forum, może ktoś walczył z podobnym problemem. Dodatkowo prawnicy powołują się na klauzulę apostille, że jej wymagania mają być spełnione, wie ktoś co to jest jest.

Publikacja skomentowana przez 3 czytelników

Użytkownik niezalogowany

Cześć, współczuję, nasze prawodawstwo jest chyba najgorsze na świecie, na każdym kroku same utrudnienia ;/. Z tego co rozumiem, w Twoim wypadku dokumenty nie podlegają legalizacji, a mają być dopuszczone przez Apostille. To przepisy obowiązujące w przypadku gdy dokumenty przeznaczone do obrotu pochodzą z państwa będącego stroną konwencji haskiej z 1961 roku. Natomiast legalizacja dotyczy, tylko tych dokumentów, których kraj pochodzenia nie znajduje się w tym dokumencie, więcej na ten temat możesz przeczytać w Dzienniku Ustaw ;) jak coś to możesz napisać do mnie na prv to Ci coś więcej podrzucę.

za 10 przeciw 3

Użytkownik niezalogowany

Hej, najlepiej zapytać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych bo to oni odpowiadają za legalizację zagranicznych dokumentów. Sama wiem po sobie, że bardzo trudno znaleźć rzetelnego prawnika, który zna się na przepisach międzynarodowych, a jeśli znajdziesz to i tak Cię skroi jak za zboże.

za 4 przeciw 2

Formularz dodawania nowych komentarzy został wyłączony przez moderatora treści.

Materiał z kategorii: Makroekonomia i gospodarka, Paweł Roguszek Banki24

belka

Przeczytaj także ten materiał: Gospodarka Stanów Zjednoczonych wyraźnie przyspiesza. Poziom bezrobocia wyraźnie maleje »

belka

Pozostałe materiały, które warto przeczytać

Chcesz dobrze zarabiać po studiach? Zdobądź dyplom jednej z tych uczelni

studia

za 14 przeciw 5

Dziś publikujemy raport, dzięki któremu już nie będziesz miał wątpliwości, na jakich studiach powinieneś się znaleźć. W czołówce nie ma wbrew pozorom ani rachunkowości, ani ekonomii, ani tym bardziej prawa. Sprawdź, po jakich kierunkach absolwenci mogą liczyć na rekordowo wysokie wynagrodzenie.

Czytaj to »

 

 

  Śledź nas na FB

belka

Warto wiedzieć, że

belka

Dodane w: Nowe premiery                             Komentarze komentarz 2

bezrobotny

Tak niskiego bezrobocia nikt się nie spodziewał. Mamy nowe dane GUS

Badania przeprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny dowodzą, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyraźnie obniżyła się do 9.6%. System reklamy Test

Do tematu »

belka

Więcej w materiałach

belka

Toyota chwali się rekordowym raportem finansowym »

Japoński producent sprzedał w ubiegłym roku blisko 37.000 egzemplarzy aut, a to znacznie lepszy wynik niż 12 miesięcy wcześniej.

belka

Wyniki eksportu cieszą polskich ekonomistów. Zresztą nie bez powodu »

belka

Gospodarka skorzysta na rozwoju innowacji? To niewykluczone »

belka

 

 
 
atcfinanse

Ekonomia »

Gospodarka »

Makroekonomia »

Polityka »

Sektor przedsiębiorstw »

Forum finansowe »

Strona główna »

Wszystkie artykuły »

Kontakt »

Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2016

Kontakt » Mapa »